Asiakaspalvelu (Avoinna arkisin klo 9-17)
SSL Suojattu
in Finnish

Teemme asuntokaupasta helppoa ja yksinkertaista!

Kodit.io perustettiin vuonna 2017, ja meillä on siitä lähtien ollut päämääränä poistaa asuntokauppaan liittyvä epävarmuus. Missiomme on tarjota kaikille vapaus ostaa ja myydä asunto mahdollisimman nopeasti ja helposti, ilman turhaa häslinkiä.

Huippuluokan tekoälyteknologian siivittämänä tarjoamme asunnon myyjille välittömän käteistarjouksen sekä ostajille muuttovalmiita asuntoja.

One of the hottest scale-ups to watch in 2020

Meidät on mainittu mediassa mm. Nordic Startup Awardseissa Finnish Startup of the Year voittajana, sekä yhtenä TECH5:en One of the hottest scale-ups to watch in 2020.

Kodit.io team

Miten konseptimme toimii?

Näin teemme asuntokaupasta helppoa.

Myy asuntosi vuorokaudessa

Tarjouksen pyytäminen onnistuu nettisivuillamme muutamassa napautuksessa. Kerro meille asuntosi perusominaisuuksista ja saat kilpailukykyisen hintatarjouksen 24 tunnin sisällä.

Osta uusi kotisi

Kun ostat kotisi meiltä, säästyt remonttirumbalta ja epämiellyttäviltä yllätyksiltä. Pidämme puolestasi huolen, että asunto moderni, siisti ja muuttovalmis.

Hoida molemmat kaupat kanssamme

Myy vanha asuntosi meille vuorokaudessa ja osta vaihdossa uusi muuttovalmis kotisi. Tämän helpommaksi ei muuttaminen voi mennä!

Map

Mistä meidät löytää?

Pääkonttorimme sijaitsee Helsingissä, ja Kodit.ion toimistoja löytyy Suomen kartalta myös Tampereelta ja Turusta. Helpotamme asuntokauppaa myös Espanjassa sekä Puolassa.

Tiimi

Tiimiimme kuuluu yli 40 taitajaa 12 eri maasta - ja puskemme kaikki yhteen hiileen Helsingistä Madridiin, ja Barcelonasta Varsovaan.

Martti Suomela

Martti Suomela

Head of Real Estate

martti@kodit.io+358 50 5210225
Thandia Pomar Zurita

Thandia Pomar Zurita

COO

thandia@kodit.io+358 45 6057720
Tomasz Gorzycki

Tomasz Gorzycki

Country Manager, Poland

tomasz@kodit.io+48 798 219 970
Yasmin Forbes

Yasmin Forbes

Acquisition Director

yasmin@kodit.io+358 40 1285138
Toni Leskinen

Toni Leskinen

Sales Director

toni@kodit.io+358 40 1285108
Fabian Mårtenson

Fabian Mårtenson

Head of Real Estate Development

fabian@kodit.io+358 40 0246767
Evgenii Girshov

Evgenii Girshov

Head of Software

eugene@kodit.io
Ville Mäki

Ville Mäki

Head of Product

ville@kodit.io+358 50 4629898
Martyna Paananen

Martyna Paananen

Head of Marketing

martyna@kodit.io+358 44 2420773
Johanna Koponen

Johanna Koponen

Marketing Content Specialist

johanna@kodit.io
Jakob Sumelius

Jakob Sumelius

Visual Designer

jakob@kodit.io
Olivia Moskari

Olivia Moskari

Office Coordinator

olivia@kodit.io+358 45 6505794
Fanny Tabermann

Fanny Tabermann

Finance Director

fanny@kodit.io+358 40 415 3657
Miikka Talja

Miikka Talja

Finance Analyst

miikka@kodit.io+358 40 1523494
Egzon Delija

Egzon Delija

Market Expansion Manager

egzon@kodit.io+358 44 076 7416
Katariina Suvisaari

Katariina Suvisaari

Sales Manager

katariina@kodit.io+358 40 5088463
Hannamari Raivio

Hannamari Raivio

Real Estate Specialist

hannamari@kodit.io+358 40 0605706
Valtteri Arvonen

Valtteri Arvonen

Real Estate Specialist

valtteri@kodit.io+358 40 0369426
Otto Ehrman

Otto Ehrman

Real Estate Specialist

otto@kodit.io+358 40 5423809
Lauri Lyytinen

Lauri Lyytinen

Real Estate Specialist

lauri@kodit.io+358 45 258 9560
Anna-Maria Pekkonen

Anna-Maria Pekkonen

Real Estate Specialist

anna-maria@kodit.io+358 45 266 6984
Agnieszka Oszczyk

Agnieszka Oszczyk

Manager of Acquisitions and Sales

agnieszka@kodit.io+48 790 307 117
Marek Rosmann

Marek Rosmann

Renovation Project Manager

marek@kodit.io+358 45 1179 172
Abraham Pomar Zurita

Abraham Pomar Zurita

Real Estate Specialist

abraham@kodit.io+34 665 14 32 57
Henri Rujala

Henri Rujala

Real Estate Data Analyst

henri@kodit.io+358 45 3513709
Patrik Keinonen

Patrik Keinonen

Lead Full Stack Engineer

patrik@kodit.io
Jack Henschel

Jack Henschel

DevOps Engineer

jack@kodit.io
Kodit.io team
Kodit.io teamKodit.io team
Kodit.io teamKodit.io team
Kodit.io team
Kodit.io teamKodit.io team
Kodit.io team
0

Partnerit